automn

فرا محتوا

automnRight
social
about درباره وبلاگ

فرامحتوا، من علاقه مند به موضوع بازاریابی محتوا هستم و سعی میکنم در موضوعات مختلف که جذاب هستند مطالب با کیفیتی تولید کنم.

#

فرا محتوا

آنچه شما نیاز به دانستن در مورد ویروس سرخک

شنبه پانزدهم 9 1399 19:32


سرخک چیه؟

برای شروع، بیایید ابتدا موضوع را در مرکز این بحث، ویروس سرخک بفهمیم. سرخک، یا روبولا، یک عفونت ویروسی بسیار مسری است که در سیستم تنفسی شروع می شود. ویروس از طریق هوا پخش می شود، به طور معمول از طریق سرفه یا عطسه.


به دلیل این آسیب شناسی نسبتاً ساده، یک فرد واکسینه نشده در صورتی که در نزدیکی یک فرد آلوده باشد، شانس ۹۰ درصدی برای انقباض سرخک دارد. به طور کلی ۱۰ تا ۱۴ روز طول می کشد تا ظاهر علائم، که می تواند شامل سرفه ، آبریزش بینی، چشم ملتهب، گلو درد، تب و بثورات پوستی قرمز و بلاتچی باشد. عوارض معمولاً در نوزادان و کودکان خردسال و همچنین در افرادی که دچار ایمنی هستند بسیار شدیدتر است. 

دکتر نیپونی راجاپاکس، متخصص بیماری های عفونی کودکان کلینیک مایو، در وب گاه کلینیک مایو می گوید: «این یکی از مسری ترین بیماری های عفونی است.» او می گوید: «عفونت سرخک از طریق مسیر هوابرد پخش می شود و این بدان معناست که شما باید ویروس عفونی را استنشاق کنید. و از آنجا که هسته های قطره ای بسیار کوچکی است، آن ها می توانند تا دو ساعت پس از اینکه کسی با سرخک منطقه ای را ترک کرده است، در هوا معلق بمانند.»


چپ درمان نشده، سرخک می تواند عوارض بهداشتی شدیدی مانند سرطان و آنسفالیت ایجاد کند که در مغز تورم دارد و می تواند منجر به آسیب دائمی مغز شود. سی دی سی تخمین می زند که از هر ۲۰ کودک که سرخک منقبض می شوند، ۱ کودک نیز دریافت خواهند کرد که شایع ترین علت مرگ و میر در کودکان خردسال مبتلا به سرخک است. 

قبل از اینکه واکسنی توسعه یابد و در سال ۱۹۶۳ در دسترس عموم قرار گیرد، تقریباً همه سرخک را دریافت کردند. در سال ۱۹۷۱ یک واکسن ترکیبی — MMR — برای محافظت در برابر سرخک، اوریون و سرخجه منتشر شد. امروز، این واکسن است که اغلب با سرخک در ارتباط است.


گسترش در سراسر کشور

در حال حاضر شیوع سرخک بیشتر در بخش هایی از نیویورک، نیوجرسی، میشیگان و واشینگتن متمرکز شده است. مناطقی مانند شهرستان راکلند نیویورک و شهر نیویورک که شیوع بیماری در جامعه یهودی ارتدوکس بروکلین رخ داد، حتی ایالت های اضطراری اعلام کرده اند. با این حال ، موارد سرخک در سراسر ایالات متحده وجود دارد ، در معرض تهدید شیوع حتی بیشتر باید ویروس همچنان به گسترش است.


پس چه چیزی باعث این شیوع سرخک در آمریکا می شود؟ محتمل ترین مقصر فردی بدون واکسن خواهد بود که به خارج از کشور سفر کرده و با ویروس سرخک منقبض شده است. از آنجا که سرخک دارای دوره جوجه کشی 9 تا 12 روز است، این امکان وجود دارد که یکی نمی دانست که او تا بازگشت به ایالات متحده به این بیماری مبتلا شده است. هنگامی که بازگشت به خانه، هر فرد واکسینه نشده است که فرد مسری در تماس با می تواند بیماری گرفتن، گسترش بیشتر آن است. 

به گزارش سی دی سی، سال گذشته شیوع بیماری ها در نیویورک و نیوجرسی با مسافرانی همراه بود که سرخک را از اسرائیل آورده بودند، جایی که شیوع زیادی وجود دارد. در همین حال اروپا در میانه اپیدمی سرخک خود قرار دارد که تنها در دو ماه اول سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۴٬۰۰۰ مورد گزارش شده در ۴۲ کشور مختلف وجود دارد.


نشان داده شده است که سرخک می تواند یک هواپیما سوار دور شود. ماه گذشته، یک کودک در حالی که خارج از کشور بود با سرخک قرارداد بسته شد و از طریق فرودگاه بین المللی دالس بازگشت و باعث شد که یک مشاوره بهداشتی در ویرجینیای شمالی افرادی را که ممکن بود در معرض دید قرار گرفته باشند، پیدا کند. در آن زمان مشخص نبود که آیا کودک واکسینه شده است یا نه.


نیاز به مصونیت هره

افزایش حرکات ضد واکسیناسیون و کثرت ایالت هایی که قوانین معافیت شخصی در مورد واکسن دارند، به ناتوانی آمریکا در دستیابی به مصونیت گله ای در برابر سرخک کمک کرده است. ایمنی هرد این اصل است که ۱۰۰ درصد از یک جمعیت در صورتی که اکثریت قریب به اتفاق یک جمعیت واکسینه شوند و در برابر یک بیماری خاص مصون باشند، نیازی به ایمن سازی ندارد. سپس، هیچ راهی برای این بیماری وجود ندارد که اگر به جامعه معرفی شود، سفر کند.


نانسی مسونیر، مدیر مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های تنفسی CDC در اوایل سال جاری در یک جلسه توجیهی خبری گفت: «هنگامی که سرخک به جامعه ای با جمعیت بسیار واکسینه شده وارد می شود، همه گیری ها یا اتفاق نمی افتد یا کوچک است.» هنگامی که سرخک در جامعه ای با پوشش واکسن پایین نشان می دهد، «کنترل گسترش بیماری دشوار است.» 

هر چه یک بیماری کمتر عفونی باشد، پوشش واکسن مورد نیاز برای ایمنی هر چه کمتر باشد. مصونیت هرد از آنجا که زیرمجموعه های خاصی از جمعیت وجود دارد که به دلایل پزشکی یا مذهبی نمی توانند ایمن شوند، برای سلامت عمومی اهمیت زیادی دارد. به گزارش سی دی سی، برای یک بیماری فوق العاده عفونی مانند سرخک، میزان واکسیناسیون حدود 92 تا 95 درصد حداقل مورد نیاز برای ایمنی گله است.


تا سال ۲۰۱۶، به گزارش سی دی سی، آمریکا ۹۱٫۱ درصد از کودکان خردسال ایمن شده بودند. در حالی که این تعداد بالا به نظر می رسد، برای رسیدن به مصونیت گله ای به حداقل درصد توصیه شده کودکان ایمن شده نمی رسد، چیزی که به احتمال بسیار زیاد به شیوع بیماری که آمریکا در حال حاضر تجربه می کند کمک می کند.


دکتر ایوان مالدونادو، کارشناس بیماری های عفونی کودکان در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد، در ساینس نیوز می گوید: «برای کودکانی که نمی توانند واکسینه شوند، گرفتن سرخک «می تواند کشنده باشد یا باد کند که عوارض جدی ایجاد کند.» "این یک ترس واقعی برای [این] خانواده هاست."


چگونه مردم باید خود را در برابر سرخک محافظت کنند؟

سی دی سی می گوید حتی اگر کسی واکسن سرخک دریافت کرده باشد، یک دوز تنها ۹۳ درصد در جلوگیری از این بیماری مؤثر است. تقویت کننده را می توان تجویز برای افزایش اثربخشی حتی بیشتر. بوسترها به همان شیوه ای کار می کنند که واکسن ها کار می کنند، افراد را دوباره در معرض این بیماری قرار می دهند تا بتوانند آنتی بادی های بیشتری برای مبارزه با این بیماری ایجاد کنند باید با آن در تماس باشند. آکادمی کودکان آمریکا (APP) توصیه می کند که کودکان دو دوز واکسن MMR بین سنین ۱ تا ۶ سالگی دریافت کنند.


با این حال اثرات واکسن ها می تواند قدرت خود را در بدن در طول زمان از دست بدهد. آنتی بادی هایی که زمانی ایجاد شدند که واکسن برای اولین بار تجویز شد می تواند در طول سال ها بمیرد تا سطح آن ها پایین تر باشد. با دریافت تقویت کننده، افراد می توانند شانس خود را برای سالم ماندن در شیوع سرخک با اطمینان از اینکه بدن آنها به خوبی مجهز به مبارزه با سرخک است، افزایش دهند. 

دکتر جوزف باست جونیور، متخصص اطفال در کودکان TPMG جیمز ریور در نیوپورت نیوز، وا می گوید: «دوز سوم واکسن [MMR] به شما آسیب نمی رساند.


احتمالا بزرگترین عاملی که ما می جنگیم اطلاعات غلط است. بر اساس کتاب قرمز، یک متن پیشرو در مورد بیماری های عفونی کودکان، واکسن MMR بسیار بی خطر است و ۹۹ درصد در جلوگیری از سرخک در هنگام داده شدن در دو دوس مؤثر است.»


بهترین مسیر عمل این است که به مناطقی که موارد مستند اخیر سرخک وجود دارد سفر نکوشیم، به خصوص اگر سفر با یک فرد واکسینه نشده باشد. مکان هایی مانند اروپای غربی یا جنوبی که شیوع بیماری در آن ها به اندازه برجسته نیست، یا ایالت هایی مانند مین، کارولینای جنوبی یا هاوایی که هیچ مورد سرخک گزارش نشده است، انتخاب های امن تری نسبت به دیگران هستند.


علاوه بر این ، کارشناسان می گویند ، مگر اینکه یک وضعیت پزشکی جلوگیری از آن ، دریافت مناسب ، واکسیناسیون توصیه می شود گام مهمی برای اطمینان حاصل شود که شیوع سرخک ، و هر بالقوه دیگر قابل پیشگیری ، شیوع بیماری های عفونی ، گسترش می یابد تا حد امکان کمی است.


الکسی آذر، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در ماه ژوئن در بیانیه ای که تعداد پرونده ها به هزار مورد رسید، گفت: «ما نمی توانیم این را به اندازه کافی بگوییم.» "واکسن ها یک ابزار امن و بسیار موثر بهداشت عمومی است که می تواند از این بیماری جلوگیری کند و به شیوع فعلی پایان دهد."(0) نظر
X