automn

فرا محتوا

automnRight
social
about درباره وبلاگ

فرامحتوا، من علاقه مند به موضوع بازاریابی محتوا هستم و سعی میکنم در موضوعات مختلف که جذاب هستند مطالب با کیفیتی تولید کنم.

#

فرا محتوا

بدون عنوان

پنج شنبه بیست و دوم 7 1400 18:46

خانمها ، بیایید در مورد موهای بدن صحبت کنیم. اگر اصلاح کردن کار شما نیست و اپیلاسیون در حال تبدیل شدن به یک مشکل است ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که در مورد گزینه های حذف موهای خود تجدید نظر کنید. اپیلاتور مخصوص زنان را وارد کنید. این دستگاه کوچک هوشمند می تواند در دراز مدت صرفه جویی در پول واقعی (دیگر اپیلاسیون!) باشد و نتایج کاملاً صافی را به ارمغان می آورد.

آیا رویای داشتن پوستی صاف و بدون مو را دارید که هفته ها دوام می آورد؟ تراشیدن می تواند یک روش سریع حذف موهای زائد باشد ، اما به مدت طولانی احساس صافی روی پوست شما نمی گذارد. و اما در مورد اپیلاسیون؟ اگرچه اپیلاسیون دوام دارد و موهای ریشه را از بین می برد ، مانند اپیلاسیون ، اپیلاسیون می تواند نامرتب باشد و نیاز به آماده سازی پوست دارد و اجازه می دهد موها بین روش ها دوباره رشد کنند.

هنوز بر روی اپیلاسیون مو فروخته شده است؟ اپیلاتورهای زنانه را می توان تقریباً در هر قسمتی از بدن برای از بین بردن موهای زائد استفاده کرد ، با این حال ما اپیلاتورهای صورت داریم که به طور خاص برای نواحی ظریف صورت با تنظیمات ملایم اپیلاسیون برای مبتدیان و همچنین امکان حرکت و کانتور به شکل صورت شما مانند اپیلاتور ابرو ، برای حذف موهای تمیز.


 

نحوه صحیح اپیلاسیون

 • به آرامی لایه برداری کنید

این قبل از هر جلسه ضروری است! این کار به شما اطمینان می دهد که تمیز می شوید و هرگونه سلول مرده پوست را از بین می برد و از موهای مزاحم دردناک جلوگیری می کند.

 • پوست را محکم بکشید
این امر با کمک به اپیلاتور برای برداشتن موها ، روند را کمتر دردناک می کند. با زاویه 90 درجه نگه دارید و همیشه بر خلاف جهت موها در حال رشد است.

 • آهسته برو
اگرچه ممکن است وسوسه کننده باشد ، اما سعی نکنید عجله کنید. این می تواند موها را بشکند و برداشتن آنها دشوار باشد.

 • از یک ژل آرامش بخش استفاده کنید
استفاده از لوسیون ها و مرطوب کننده های چرب پس از اپیلاسیون می تواند فولیکول های مو را مسدود کرده و خطر رشد موهای زائد را افزایش دهد. ژل حاوی آلوئه ورا یا روغن درخت چای را برای تسکین پوست انتخاب کنید.

اپیلاتور برقی چیست؟

به طور خلاصه ، اپیلاتورها دستگاه های الکتریکی هستند که برای حذف موقت موها در سطح فولیکول طراحی شده اند ، کمی شبیه موچین های الکترونیکی. آنها موها را با استفاده از دیسک های چرخان یا فنرها برای گرفتن موها از ریشه جدا می کنند ، در حالی که حرکت چرخشی آنها را مستقیماً از ریشه بیرون می کشد - پوست را صاف و عاری از مو می کند! اپیلاتورها را می توان روی پاها ، زیر بغل ، بازوها و حتی روی ناحیه بیکینی یا صورت استفاده کرد.

آیا استفاده از اپیلاتور دردناک است؟


آنقدرها هم که فکر می کنید ترسناک نیست درست مانند اپیلاسیون ، می تواند برای اولین بار خرج شود ، اما پس از چند جلسه ، نسیم خواهد بود. اگر نگران درد هستید یا پوست حساسی دارید ، اپیلاتی را انتخاب کنید که در حمام استفاده شود ، زیرا برخی می گویند راحت تر است.


نکات برتر اپیلاتور: اولین بارها

 • چند روز قبل اصلاح کنید

نه ، این اشتباه تایپی نیست! اپیلاسیون در موهای کوتاهتر که کندن آنها بسیار راحت تر است بهتر عمل می کند

 • یک تنظیم کم را انتخاب کنید
این کار به پوست شما کمک می کند تا با احساس کندن پوست عادت کند و نواحی حساس تر (ما به شما نگاه می کنیم ، مچ پا) را راحت تر اداره کنید.

 • اپیلاسیون در شب
این به پوست شما زمان می دهد تا بهبود یابد. هرگونه قرمزی یا التهاب کاهش می یابد ، بنابراین می توانید صبح روز بعد به دامن ها بله بگویید!

(0) نظر

نحوه استفاده از اتو مو

پنج شنبه بیست و دوم 7 1400 18:27


صاف کردن موهای شما با اتوی صاف می تواند به صاف و صاف جلوه دادن موها کمک کند-جای تعجب نیست که ابزار گرمایش بسیاری از زنان است. در حقیقت ، موهای صاف قرنهاست که یک زیبایی زیبا بوده اند! البته ، زیاده روی در استفاده از هر وسیله حرارتی می تواند منجر به آسیب شود ، بنابراین شما باید در استفاده از اتو مو  تخت خود احتیاط کنید. تکنیک شما - و محصولات حالت دهنده مو که استفاده می کنید - نیز مهم است. آیا می خواهید بازی صاف کردن موهای خود را به سطح بعدی برسانید؟ در زیر ، ما مستقیماً نحوه استفاده صحیح از اتوی صاف را تنظیم می کنیم. بنابراین ، دفعه بعد که از دستگاه خود استفاده می کنید ، به یاد داشته باشید که این نکات زیبایی را که روی اتو مو  متمرکز است ، رعایت کنید!

نکته شناور شماره 1: از شامپو و نرم کننده برای موهای صاف استفاده کنید

روش صاف کردن موها را زیر دوش شروع کنید و شامپو و نرم کننده معمولی خود را با موهای صاف جایگزین کنید . در حالی که این درست است که سیستم های مراقبت از مو که برای موهای صاف طراحی شده اند ، فوراً موهای صاف و صاف را به شما ارائه نمی دهند ، اما برای آماده سازی موهای شما برای صاف کردن مناسب هستند.

نکته اتو مو  شماره 2: اسپریت روی اسپری محافظ حرارتی قبل از استایل

یکی از قوانین طلایی مراقبت از مو این است که از موهای خود در برابر حرارت محافظت کنید. و این بدان معناست که قرار گرفتن در معرض همه ابزارهای داغ مانند سشوارها و چوب های پیچش را محدود کنید. اما وقتی واقعاً آن ظاهر بسیار زیبا را می خواهید که فقط یک اتو مو  صاف می تواند ارائه دهد ، چطور؟ خوب ، فقط به یاد داشته باشید که قبلاً از اسپری یا لوسیون محافظ حرارتی برای کمک به موها در برابر درجه حرارت بالا استفاده کنید. لورئال پاریس و جوی پیشرفته مدل موهای براق این اتو مو  مستقیم Heatspray پیشنهادات برای حفاظت از تا 450 درجه و می تواند در مرطوب و یا مو خشک قبل از گرم کردن یک ظاهر طراحی شده استفاده می شود.

نکته شماره 3 اتو مو ی شناور: فقط موهای خشک را صاف کنید

اگرچه ممکن است با شروع روی موهایی که هنوز کمی مرطوب هستند ، روند صاف شدن را تسریع کنید ، اما این قطعاً مراقبت از مو است. موهای شما در حالت مرطوب ترین حالت شکننده است ، بنابراین قبل از صاف شدن صبر کنید تا کاملا خشک شود. گزینه دیگر: هنگامی که موهای شما تقریباً تا نیمه راه خشک شد ، بقیه راه را با سشوار خشک کنید ، سپس اتو کنید. اگر از آن مسیر می روید ، فقط مطمئن شوید که ابتدا از یک محافظ حرارتی استفاده کنید!

نکته شناور شماره 4: موهای خود را به بخش هایی جدا کنید

برای بهترین نتیجه ، هنگام آرایش مو ، موهای خود را به لایه های مختلف تقسیم کنید. با استفاده از گیره لایه فوقانی را از راه خود دور کرده و ابتدا موهای باقی مانده را صاف کنید. به آرامی قسمت هایی از مو را از گیره خارج کرده و از اتو در هر قسمت تا زمانی که همه تارها صاف شوند استفاده کنید.

نکته شناور شماره 5: اندازه های مختلف را در نظر بگیرید

همه اتوهای مسطح یکسان نیستند. در حالی که اندازه استاندارد صفحات اتو مو ی مسطح 1 اینچ است ، بسته به طول موهای شما ، ممکن است به سایز دیگری نیاز داشته باشید. به طور کلی ، اگر موهای شما در قسمت کوتاه تری قرار دارد ، باید از اتوی مسطح کوچکتر استفاده کنید. اگر موهای شما بلندتر است ، اتوی صاف با صفحات بزرگتر بهتر خواهد بود.

نکته شناور شماره 6: دما را خاموش نکنید

تصور نکنید که هر چقدر اتو مو  صاف شما گرمتر شود ، موهای شما صاف تر می شوند. با بالا بردن درجه حرارت بیش از حد بالا در واقع ممکن است باعث آسیب های غیر ضروری شوید. به جای اینکه بلافاصله ابزارهای حرارتی را در گرمترین حالت قرار دهید ، استفاده از آنها را در یکی از پایین ترین درجه حرارت شروع کنید. اگر فکر می کنید موهای شما به گرمای بیشتری احتیاج دارد ، می توانید به تدریج دما را افزایش دهید.

نکته فلوت اتو مو ی شماره 7: هر عدد پاس را بسازید

آهسته و پیوسته! هنگام استفاده از صاف کننده ، روی سرعت تمرکز نکنید. در عوض ، توجه داشته باشید که تا حد ممکن هر قسمت از موها را مرور کنید. این ابزار را به آرامی از روی موهای خود بکشید و اجازه دهید گرما با یک بار عبور ، هرگونه پیچ و تاب را حل کند. صاف کردن مکرر یک قسمت بارها و بارها می تواند باعث آسیب شود.

نکته شماره 8 اتو مو  شناور: حجم را در ریشه های خود ایجاد کنید

با وجود نام ، اتو مو  صاف ، لازم نیست موهای شما پس از صاف شدن کاملاً صاف شوند. بلکه با تکنیک مناسب می توانید رشته های حجیم و مستقیم داشته باشید. برای اینکه قفل های خود را از نظر ظاهری دور نگه دارید ، در ریشه های خود حجم ایجاد کنید. نگران نباشید ، این آسان است! وقتی به لایه بالایی موها رسیدید ، هر قسمت را به سمت بالا صاف کنید و اتو مو  صاف را به سمت سقف بکشید. و این تنها چیزی است که وجود دارد ، تغییر جهت جهت حرکت اتو مو  صاف ، ترفندی برای انجام کارهای حجیم است.

نکته شناور شماره 9: از آن برای ساختن امواج نیز استفاده کنید

برخلاف نام ، اتوی صاف فقط برای صاف کردن مناسب نیست. شما می توانید از همین ابزار برای ایجاد موهای نرم موج دار یا فرهای برجسته استفاده کنید. برای افزودن شکل و اندام به ظاهر خود ، با قرار دادن یک تکه مو در بین صفحات اتو شروع کنید. قسمت را پایین بیاورید و صاف کننده را از صورت خود دور کنید و موهایتان را روی اتو بچرخانید. اتو مو  را در موهای خود بکشید ، و نگه دارید تا یک فر پیچ دار ایجاد شود. تکرار!

نکته 10 روی اتو مو  شناور: با یک سرم تمام کنید

تمام تلاش های خود را برای صاف کردن با یک محصول نهایی تکمیل کنید. پس از اتمام کار با اتو مو  صاف ، سرم مو را از طریق موهای خود بکشید تا به صاف نگه داشتن یال شما کمک کند. سعی کنید لورئال پاریس EverSleek برطرف کننده وز مو و پایان روغن در سرم ، کمک می کند که به اهلی مو های چین دار و خشکی و صاف هر رشته. همچنین جلای ابریشمی و درخشندگی درخشان را ارائه می دهد و آن را راهی عالی برای تکمیل ظاهر شما می کند.

نکته اتو مو  شماره 11: تمیز کردن صفحات به طور منظم

اتو کردن موهای شما با محصول موجود در آن می تواند باعث تجمع روی صفحات شود و باعث می شود این ابزار در طول زمان کمتر کار کند. محلول صاف کننده شما: از پارچه ای آغشته به الکل استفاده کنید تا به آرامی خاک و کثیفی صفحات گرم نشده را پاک کنید. یک تمیز کردن سریع و اتوی شما باید به خوبی جدید کار کند!

نکته اتو مو  شماره 12: آن را خنک کنید

اجازه دهید ابزارهای حرارتی شما قبل از قرار دادن آنها در محل تعیین شده خود سرد شوند. این اطمینان می دهد که اتو به طور تصادفی چیزی را ذوب نمی کند و نمی سازد. هنگامی که دیگر گرم نیست ، طناب را دور بدن بپیچید و با خیال راحت تا دفعه بعد که آماده استفاده از آن هستید ، آن را ذخیره کنید.

نکته ویراستار : اگر تا به حال خودتان را با اتو مو  تخت خود در سفر دیدید ، بدون اینکه اجازه دهید قبل از جمع آوری وسایل ، آن را خنک کنید ، می خواهید روی یک جعبه اتو مو  تخت سرمایه گذاری کنید. قاب های محافظ ، با آسترهای مقاوم در برابر حرارت ، چمدان شما را در حالی که ابزار گرمایش هنوز داغ است ایمن نگه می دارد.

(0) نظر

میکرودرم خانگی در خانه: برای چه کسانی مفید است ، چگونه کار می کند ، اثربخشی ، ایمنی و هزینه

پنج شنبه بیست و دوم 7 1400 18:14


میکرودرم خانگی یک روش کم تهاجمی است که لایه بالایی پوست را از بین می برد و باعث ایجاد پاسخ ترمیمی می شود که منجر به بهبود صافی ، استحکام و کشش می شود.

پیشرفت های انجام شده توسط میکرودرم ابریژن در خانه محدود است و بلافاصله قابل مشاهده نیست ، اما پس از چند جلسه آشکارتر می شود.

میکرودرم خانگی راحت تر و مقرون به صرفه تر از روشهای میکرودرم ابریژن حرفه ای است ، اما نتایج چشمگیری کمتر ایجاد می کند.

کیت های میکرودرم خانگی در خانه ایمنی قابل مقایسه با درمان های میکرودرم ابریژن حرفه ای را ارائه می دهند.

لایه برداری سلول های مرده پوست ، بقایای و چربی را از سطح پوست دور می کند تا منافذ را باز کرده ، گردش خون را افزایش داده و گردش سلول را تشویق کند. 


میکرودرم خانگی نوعی لایه برداری فیزیکی است که پوست را جوان می کند. این روش همان مزایای لایه برداری را دارد اما با تحریک رشد لایه جدید و صاف پوست یک قدم جلوتر می رود.


روشهای میکرودرم خانگی در محل کار که توسط متخصصان انجام می شود ، معمولاً بهترین نتایج را ارائه می دهد ، زیرا دستگاه های خانگی قدرت کمتری دارند. با این حال ، آنها می توانند یک جایگزین امن و مقرون به صرفه در خانه باشند. 
مزایا و معایب میکرودرم خانگی DIY


چه کسی باید از میکرودرم خانگی در خانه اجتناب کند؟

 • طی شش ماه گذشته ایزوترتینوئین خوراکی مصرف کرده اید
 • مستعد زخم شدن هستند ، به ویژه اسکارهای کلوئیدی یا هیپرتروفیک
 • آیا روزاسه یا تلانژکتازی
 • در حال تجربه یک آکنه فعال یا عفونت پوستی هستید ، مانند ویروس هرپس سیمپلکس ، ویروس واریسلا زوستر ، ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یا امپتیگو
 • به آلومینیوم حساسیت دارند
 • باردار هستند
 • خوشبختانه ، بسته به نگرانی ، نیازها و بودجه خاص پوست ، جایگزین های زیادی برای میکرودرم ابریژن موجود است.


نحوه انتخاب دستگاه یا کیت میکرودرم خانگی در خانه


میکرودرم خانگی یک روش زیبایی غیر تهاجمی است که نیازی به آرام بخش یا بیهوشی ندارد و به طور معمول 30-60 دقیقه طول می کشد. در طی این روش ، لایه شاخی ، لایه بالایی پوست ، با چندین عبور از یک دستگیره از بین می رود. 


دستگیره مورد استفاده برای روشهای داخلی ، سطح پوست را با یک نوک الماس یا یک کریستال اکسید آلومینیوم خوب ساییده می کند. در همان زمان ، یک ضمیمه خلاء سلولهای مرده و بقایا را خارج می کند.


این فرآیند باعث واکنش جبرانی در بدن می شود و تولید کلاژن را تحریک می کند ، یکی از پروتئین های مسئول استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست. در نتیجه ، لایه قرنیه بازسازی و جوان می شود و با بهبود خط و بافت ضخیم تر می شود .


دستبندهای میکرودرم  خانگی DIY از نوک الماس یا کرم مرطوب کننده ساخته شده از کریستال اکسید آلومینیوم برای لایه برداری پوست استفاده می کند. ضمیمه های مکش معمولاً قدرت کمتری نسبت به مواردی که در درمان های حرفه ای استفاده می شود ، دارند.میکرودرم خانگی در خانه یک راه حل راحت تر و مقرون به صرفه برای کسانی است که به دنبال اجتناب از سفر و هزینه های مربوط به جلسات متعدد در مطب هستند. همانند درمان های حرفه ای ، میکرودرم ابریژن DIY می تواند تمام نواحی بدن را درمان کند و برای همه رنگ ها و انواع پوست بی خطر است.


با این حال ، کیت های میکرودرم خانگی نیاز به تمرین و مهارت برای مدیریت موثرتر آنها دارند و پیروی از دستورالعمل ها گاهی اوقات دشوار است. ماشین های خانگی نیز نتایج فوری کمتری ارائه می دهند و معمولاً قبل از اینکه بهبودی محسوس باشد ، نیاز به تعدادی درمان دارد.


اگرچه میکرودرم خانگی  در خانه یک روش ملایم است ، افراد باید از میکرودرم ابریژن DIY خودداری کنند اگر:هنگام انتخاب کیت میکرودرم خانگی در خانه عوامل متعددی را باید در نظر گرفت . کیت ها ممکن است از نظر قیمت و همچنین طیف وسیعی از ابزارها و ویژگی های ارائه شده متفاوت باشند.


نوع دستگیره موجود در کیت را در نظر بگیرید. دستگیره های نوک الماس بیشتر عمر می کنند و ممکن است لایه برداری عمیق تری را ایجاد کنند. در مقابل ، کیت های حاوی کرم های اکسید آلومینیوم ممکن است نیاز به تمیز کردن بیشتری داشته باشند و باعث تحریک بیشتر شوند.


اطمینان حاصل کنید که کیت منزل شما دارای یک دستگاه مکنده با فشار مکش مناسب است. در حالت ایده آل ، دستگاه شما باید بین 16 اینچ جیوه و 28 اینچ جیوه فشار مکش را برای خلاء موثری از بقایای پوست شما فراهم کند.


در نهایت ، قبل از خرید کیت میکرودرم خانگی ، به لوازم جانبی آن توجه کنید. برخی از کیت ها ممکن است شامل چندین راهنمای دستگاه ، فیلترهای جایگزین یا سایر لوازم جانبی باشد. کیت هایی که لوازم جانبی کمتری دارند ممکن است هزینه کمتری داشته باشند ، اما شما را ملزم می کند که در دراز مدت پول بیشتری برای قطعات جایگزین هزینه کنید. سایر ویژگی ها ، مانند صفحه نمایش LED و آینه ، ممکن است یک محصول خاص را جذاب تر از محصول دیگر کند.


برخی از دستگاههای میکرودرم  خانگی به صورت دستی و باتری کار می کنند ، در حالی که برخی دیگر بر روی سطحی قرار گرفته و به پریز برق متصل می شوند. هنگام تعیین نوع مناسب برای شما ، سبک زندگی ، ترجیحات و سطح راحتی خود را در نظر داشته باشید.


(0) نظر

چگونه موها را با موم از بین ببریم

پنج شنبه بیست و دوم 7 1400 17:52

آماده سازی بدن برای رفع موهای زائد


 با انجام مراحل زیر می توان بدن را برای رفع موهای زائد با استفاده از موم وکس آماده کرد :

 لایه برداری پوست : در صورت استفاده از نوارهای موم خشک یا موم داغ ، پوست را باید یک روز قبل از استفاده از موم لایه برداری کرد ، زیرا بدن را برای از بین بردن پوست مرده مالیده ، تا تسهیل حذف موم برای موهای زائد ، بدن باید با آب و صابون معمولی شسته شود و مطمئن شوید که خشک شده است ، خوب ، از پودر بچه نیز می توان برای جذب رطوبت اضافی از پوست استفاده کرد ، و از موم می توان برای از بین بردن موهای زیر بغل استفاده کرد ، بازوها ، پاها ، معده ، کمر و نواحی حساس. کاهش حساسیت پوست : در صورت استفاده از موم برای از بین بردن موهای زائد با مصرف ایبوپروفن نیم ساعت قبل از استفاده از موم ، حساسیت پوست را می توان کاهش داد.


 فراهم آوردن محیطی گرم : موم باید در حمام بعد از دوش گرفتن در محیط گرم استفاده شود ، زیرا استفاده از آن در منطقه سرد احساس درد را افزایش می دهد و هوای گرم به باز ماندن فولیکول های مو کمک می کند و در نتیجه از بین می رود. از مو به راحتی


 کاربرد نوارهای مومی آماده 


با انجام مراحل زیر می توانید از نوارهای مومی آماده برای رفع موهای زائد استفاده کنید : 


 •  نوارهای موم را با مالیدن آنها برای چند دقیقه بین دستان خود گرم کنید ، سپس آنها را به آرامی جدا کرده و موم را در معرض دید قرار دهید.

 •  نوار را روی ناحیه ای که می خواهید موها را از آن جدا کنید قرار دهید و آن را در جهت رشد موها فشار دهید و بگذارید تا موم برای چند ثانیه روی پوست سرد شود.

 •  پایین نوار را نگه دارید و سپس آن را به سرعت در جهت مخالف رشد موها بردارید ، از دوبار استفاده از موم در یک محل اجتناب کنید.

 •  پس از اتمام محل را بشویید ، همچنین می توان از روغن بچه استفاده کرد. برای حذف موم اضافی از پوست.


 کاربرد موم گرم 


با انجام مراحل زیر می توانید از موم گرم برای از بین بردن مو استفاده کنید : 

 • موم را گرم کنید ، سپس آن را روی ناحیه مو بمالید.

 •  موم را با کاغذ یا صفحه بپوشانید تا روند حذف آن از روی پوست تسهیل شود. 

 • کاغذ یا صفحه را به سرعت بردارید و پس از برداشتن موها ، نتایج حدود سه تا شش هفته دوام می آورند. 


توجه:


 از موم می توان برای از بین بردن موهای زائد بدن با استفاده از آن در خانه یا توسط یک متخصص در سالن های زیبایی استفاده کرد و لازم به ذکر است که موم داغ ممکن است دردناک باشد و به عنوان یکی از عوارض جانبی آن باعث عفونت شود و ممکن است اگر پوست خیلی گرم است باعث سوزش آن می شود و در صورت استفاده از انواع خاصی از کرم های آکنه نباید از موم استفاده شود.

 

(0) نظر

سفید کردن زیر بغل

چهارشنبه بیست و یکم 7 1400 22:54

روشهای پزشکی برای سفید کردن زیر بغل

 برخی از کرم های پزشکی که رنگ زیر بغل را روشن می کنند ، عبارتند از:   1.  کرم های رتینوئید: هنگامی که این کرم سفید کننده زیربغل به طور مداوم روی پوست زیر بغل استفاده می شود ، به طور موثری پوست زیر بغل را سفید می کند.
 2.  لایه بردارهای شیمیایی: برخی از لایه بردارها حاوی تری کلرواستیک اسید هستند و به لایه برداری پوست کمک می کنند و از شر پوست آسیب دیده خلاص می شوند و پوستی سالم و صاف به دست می آورند.
 3.  کلسیپوترین (Dovonex): این نوع پماد حاوی ویتامین D است که به حذف رنگدانه در پوست زیر بغل کمک می کند. 
 4. لیزر: پرتو لیزر به روشن شدن رنگ پوست زیر بغل و همچنین درمان پوست تیره زیر بغل کمک می کند.


 روشهای طبیعی سفید کردن زیر بغل


 روغن آفتابگردان 

 • روغن آفتابگردان حاوی درصد بالایی از ویتامین E است که درخشندگی پوست را افزایش داده و رنگ آن را باز می کند.
 •  این روغن با آوردن چند قطره روغن آفتابگردان و قرار دادن روغن آفتابگردان روی نواحی زیر بغل تهیه می شود و سپس برای مدت کوتاهی به آرامی ماساژ داده می شود.
 •  یک تا دو دقیقه ، و باقی ماندن روغن روی پوست بگذارید 15-20 دقیقه پوست را بماند ، پوست را با آب ولرم بشویید و دو بار در روز تکرار کنید. 


 پوست پرتقال


 پوست پرتقال حاوی خاصیت سفیدکنندگی موثری است که رنگ پوست را روشن می کند و از طریق موارد زیر تهیه می شود: 


 مواد تشکیل دهنده:

 •  مقداری پوست پرتقال. 
 • مقدار مناسب گلاب و شیر. 


طرز تهیه:

 1.  پوست پرتقال را چند روز زیر نور آفتاب قرار دهید ، خوب خشک کنید و خرد کنید.
 2.  پوست پرتقال خرد شده را با گلاب و شیر مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به دست آید.
 3.  خمیر را روی پوست زیر بغل بمالید و آن را به آرامی بمالید.
 4.  بگذارید 10 تا 15 دقیقه روی پوست بماند.
 5.  پوست را با آب سرد بشویید. دو یا سه بار در هفته تکرار کنید.


 لیمو


 این نسخه کار میکند لیمو بر سفید رنگ پوست و لایه برداری سلول های مرده و آسیب دیده، و می تواند توسط آماده شده است:


 مواد تشکیل دهنده:

 •  مقداری آب لیمو تازه
 • . کمی ماست. 


طرز تهیه:

 1.  آب لیمو را با ماست خوب مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به دست آید
 2. . خمیر را روی پوست زیر بغل بمالید. 
 3. بگذارید 10 دقیقه روی پوست بماند. 
 4. پوست را با آب بشویید و با یک مرطوب کننده مناسب مرطوب کنید.


 علل تیره شدن زیر بغل


 دلایلی برای تیره بودن رنگ پوست زیر بغل وجود دارد ، از جمله: 


 •  پوشیدن لباس های تنگ: لباس های تنگ با ساییده شدن روی پوست باعث تیره شدن زیر بغل و در نتیجه تحریک و رنگ تیره می شود.
 •  استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای زیر بغل و استفاده از برخی انواع موهای زائد بی اثر که باعث حساسیت و التهاب پوست زیر بغل می شود.

 •  استفاده از برخی از انواع دئودورانت ها که ترکیبات آنها حاوی مواد شیمیایی مضر است باعث تیره شدن پوست زیر بغل می شود.

(0) نظر

نحوه استفاده از تونر

چهارشنبه بیست و یکم 7 1400 22:33

 تونر 

تونر صورت یکی از مهمترین لوازم آرایشی است و مایع سبکی است که به گرفتن منافذ پوست کمک می کند و به پوست بهبودی و بافت نرم می بخشد ، علاوه بر این ترشحات چرب پوست ، به ویژه چرب را کاهش می دهد. و در این مقاله در مورد نحوه استفاده از آن ، مزایای آن برای پوست و نحوه انتخاب صحیح و مناسب پوست ، علاوه بر نحوه تهیه آن در خانه به روشهای ایمن و سالم صحبت خواهیم کرد.

 نحوه استفاده از تونر صورت

 را با آب و شستشوی صورت به خوبی بشویید تا آلودگی و رسوب روی آن از بین برود ، سپس با یک حوله خشک صورت خود را به خوبی خشک کنید.

 کمی تونر را روی یک پنبه تمیز قرار دهید ، سپس صورت را به خوبی با حرکات دایره ای ماساژ دهید ، مراقب باشید که صورت را از داخل به بیرون پاک کنید.

 1.  روی شقیقه ها را خوب فشار دهید و حرکت رفت و برگشت صورت باید در انتهای گونه به پایان برسد.
 2.  چانه و گردن را با تونر ، ترجیحاً از زیر چانه ، خوب پاک کنید.
 3.  از پاک کردن نزدیک چشم خودداری کنید تا تونر به داخل نرسد.

 مزایای تونر

 •  باعث بسته شدن منافذ پوست می شود که به کاهش ظاهر جوش و جوش روی آن کمک می کند ، زیرا منافذ وسیع موجود در آنها را می بندد و در نتیجه ترشحات چرب مزاحم را کاهش می دهد.
 •  حاوی ویتامین A ، ویتامین B و ویتامین E است ، بنابراین به بازسازی سلول های پوست کمک می کند و به طور موثر گردش خون را فعال می کند.
 •  به تنظیم اسیدیته پوست کمک می کند و تعادل آن را به میزان قابل توجهی حفظ می کند. 
 • برای از بین بردن چربی ها و رسوبات چسبیده روی پوست استفاده می شود. چین و چروک و خطوط ظریفی که روی پوست ظاهر می شود را از بین می برد.
 •  ظاهر آکنه روی پوست را کاهش می دهد.


نحوه انخاب تونر مناسب


اگر پوست شما خشک است ، ترجیح می دهید از تونری که حاوی درصد الکل است فاصله بگیرید زیرا خشکی آن را افزایش می دهد و می توانید از تونری که حاوی مواد مرطوب کننده است استفاده کنید ، یا از تونری که حاوی گیاه هماملیس است ، استفاده کنید. نوبت به گرفتن و مرطوب کردن پوست کمک می کند.

اگر پوست چربی دارید ترجیحاً از تونری استفاده کنید که حاوی مواد طراوت دهنده باشد و ترجیحاً از تونری استفاده کنید که به تعادل اسیدیته پوست مانند آلفا هیدروکسین کمک کند.


اگر پوست مختلط یا معمولی دارید ، بهتر است از تونر متناسب با آب و هوا استفاده کنید ، یعنی اگر هوا سرد است ، بهتر است از تونر مرطوب کننده استفاده کنید ، زیرا به کاهش خشکی پوست کمک می کند ، اما اگر هوا گرم است ، بهتر است از تونر تازه کننده استفاده کنید.


روال روزانه مراقبت از پوست


 دانستن نوع پوست قبل از تعیین مراحل مراقبت از آن بسیار مهم است. پوست خشک نیاز به مراقبت های خاصی دارد که با پوست چرب متفاوت است ، اما صرف نظر از نوع پوست ، هر خانمی برای مراقبت از پوست خود نیاز به یک برنامه روزانه دارد.

 این روال معمول به حفظ سلامت پوست کمک می کند.به طور کلی ، جلوگیری از مشکلات پوستی مانند آکنه ، زخم ها و لکه های تیره. برنامه روزانه مراقبت از پوست شامل چهار مرحله اساسی است که توصیه می شود صبح و قبل از خواب رعایت شود: 

پس از آن می توان از مرطوب کننده معمولی استفاده کرد ، سپس صبح از کرم ضد آفتاب استفاده می شود و قبل از خواب از کرم شب استفاده می شود.


(0) نظر
X